Субота, 17.11.2018, 12:52
Першотравенск 
Главная | Новости сайта | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории раздела
Новости города [81]
Видео [37]
Новости [131]
Юмор [9]
Видео:исполком [0]
ПОИСК ДЕТЕЙ [3]
ВЫБОРЫ 2012 [17]
ПОИСК ДЕТЕЙ

Помощь сайту
Друзья сайта

ДРІДУ НАДУ

Вакансии в сфере производства

Добавить в


My site is worth $13.02 Million.
How much is yours worth?

СТАТИСТИКА
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Кто on-line? Кто нас сегодня посетил
Главная » Статьи » Новости

Європейський тиждень імунізації в Україні
Щорічно, починаючи з 2005 року, в Україні, в т.ч. у Дніпропетровській області, з ініціативи Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ЄРБ ВООЗ) проводиться Європейський тиждень імунізації.
У 2014 році (останній тиждень квітня) події з цього приводу проводяться під гаслом «Імунізація в ім'я життя».
Заходи, спрямовані на інформування людей і усунення перешкод для вакцинації, нагадування батькам про необхідність зробити щеплення своїм дітям, а всім дорослим людям - про важливість власної безпеки від хвороб шляхом імунізації впродовж всього життя.
Широкий резонанс Європейського тижня імунізації особливо важливий цього року, бо 2014 рік - ключовий на шляху до досягнення в Україні елімінації кору і краснухи до 2015 року і збереження статусу території, вільної від поліомієліту.
Лише завдяки проведенню масової імунізації населення проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи, епідемічного паротиту, епідемічна ситуація в Дніпропетровській області, як в цілому в Україні, покращилася і захворюваність на окремі інфекції знизилася до поодиноких випадків (дифтерія, правець, кір, краснуха) або зовсім не реєструється (поліомієліт).
У 2013 році у Дніпропетровській області ситуація по захворюваності на інфекційні хвороби, керовані засобами специфічної імунопрофілактики сприятлива. Не реєструвались випадки дифтерії, правця. Захворюваність на кашлюк знизилась на 86,1%, на кір – на 20 випадків, на епідемічний паротит – на 9 випадків. Незначне зростання відмічено на краснуху (+ 9 вип.).
Між тим, є передумови для їх поширення. Щороку збільшується прошарок незахищених осіб, а саме: 10% досліджених не мають захисту до кору, 8% - до дифтерії, 5% - до правця.
Для успішної боротьби із інфекційними недугами в Україні запроваджена та діє Загальнодержавна програма з імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2007-2015 роки.
Відповідно до статті 12 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”- профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюку, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов'язковими і включаються до календаря щеплень. Всі щеплення в Україні проводяться згідно схем Національного календаря щеплень (основний контингент підлеглих щепленням – діти). ВООЗ рекомендує здійснювати щеплення не менше, ніж 95% дітей. Якщо 90-95% людей мають імунітет проти інфекційного захворювання, воно не поширюється серед населення, адже створюється колективний імунітет.
До 1,5 років дитина отримує всі необхідні щеплення, що дозволяє їй активно контактувати з іншими дітьми без ризику заразитись і захворіти. Всі щеплення, згідно з календарем щеплень, проводяться в поліклініках безкоштовно.
У разі відмови від профiлактичних щеплень батьки повинні усвідомлювати, що вся відповідальність за здоров’я та життя своєї дитини лягає на них. В умовах активних міграційних процесів зростає ризик зараження в першу чергу нещеплених дітей і дорослих. Відмови від щеплень підвищують не лише ризик зараження інфекцією, але і ризик її важкого перебігу, розвитку ускладнень і навіть смерті.
Крім того, відмови від вакцинації призводять до зменшення захищених осіб в колективі і роблять можливими спалахи тих захворювань, які людство залишило в минулому.
Всі вакцини, які закуповує МОЗ України та які використовуються для вакцинації, зареєстровані в Україні, перед централізованим постачанням до регіонів проходять лабораторний контроль якості. На сьогодні в Україні контроль якості медичних імунобіологічних препаратів здійснюється сертифікованою ВООЗ лабораторією ДП "Державний експертний центр МОЗ України", яка має усі необхідні дозвільні документи. При цьому переважна більшість вакцин, які закуповує МОЗ, використовуються не тільки в Україні, а й у багатьох провідних країнах світу.
Крім того, завдяки новим і комбінованим вакцинам, в даний час можна захистити підлітків і дорослих людей від таких хвороб, що представляють загрозу для життя, як грип, менінгіт і рак (рак шийки матки і печінки). Щеплені проти грипу хворіють у 10 разів рідше, ніж не вакциновані. Щорічні випадки смерті від грипу зареєстровані у нещеплених осіб.
Обсяги планової імунізації в Дніпропетровській області щорічно виконуються відповідно до кількості отриманих централізовано імунобіологічних препаратів.
У 2014 році ЄРБ ВООЗ пропонує зосередити увагу на боротьбі з безпечністю і самозаспокоєнням серед батьків (і інших опікунів), працівників охорони здоров'я, політичних діячів, привертаючи увагу до ризиків і наслідків, пов'язаних з вакцинокерованими інфекціями та до переваги повного курсу імунізації.В.М.Третинко
Завідувач ВСП «Першотравенський
міськрайонний відділ лабораторних
досліджень ДУ «Дніпропетровський
обласний лабораторний центр
Держсанепідслужби України»
Категория: Новости | Добавил: tvn1966 (22.04.2014) | Автор: Иванов Иван Иванович E
Просмотров: 283
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Мини-профиль
Привет: Гость

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
Логин:
Пароль:
Погода
БЕЗОПАСНОСТЬ
ДЕРЖАВНІ СВЯТА
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Наш аквариум
Поиск
Баннер
Copyright © 2018 Сайт створено у системі uCoz