Субота, 20.04.2024, 01:25
Першотравенск 
Главная | Новости сайта
Меню сайта
Категории раздела
Новости города [81]
Видео [40]
Новости [133]
Юмор [9]
Видео:исполком [0]
ПОИСК ДЕТЕЙ [3]
ВЫБОРЫ 2012 [17]
Добавить в


My site is worth $13.02 Million.
How much is yours worth?

СТАТИСТИКА
Кто on-line? Кто нас сегодня посетил
Главная » Статьи » Новости

Туберкульоз - хвороба виліковна
Протягом 2014 року у Дніпропетровській області зареєстровано 2341 випадків туберкульозу органів дихання, проти 2705 випадків у 2013 році. Разом з тим, Дніпропетровщина і надалі посідає четверте місце серед областей України після Одеської, Кіровоградської та Херсонської за захворюваністю на туберкульоз.
Вкрай високий рівень захворюваності у мм.Тернівці, Першотравенську, Новомосковську, Кривому Розі, Жовтих Водах.
У м. Першотравенськ зареєстрована найбільша кількість хворих на відкриті форми туберкульозу.
Однією з основних причин стрімкого поширення епідемії туберкульозу в Україні є необізнаність, непроінформованість громадян щодо шляхів уникнення цього захворювання, важливості його своєчасного лікування та профілактики у повсякденному житті. Саме тому серед невідкладних заходів подолання епідемії туберкульозу у Загальнодержавній програмі протидії захворюванню названо удосконалення системи просвітницької роботи серед громадян України. Навіть почуваючи себе хворим, ми відкладаємо візит до лікаря, бо не вважаємо нашу недугу вартою уваги та дорогоцінного часу. Іноді бракує необхідної інформації, або нами володіють хибні переконання, які заважають вчасно звернутися за допомогою. До слова, туберкульоз на початку дійсно має "прихований" перебіг. Часто людина, що захворіла, вважає, що перевтомилася або в неї застудне захворювання. Тому звертається до лікаря лише після появи важких симптомів, коли лікування набагато складніше та триваліше.
Відомо, що туберкульоз – інфекційне захворювання. Збудником є мікобактерія туберкульозу (паличка або бацила Коха). Є багато видів мікобактерій (людських, бичачих, пташиних, мишачих та інших), всі вони можуть викликати захворювання у людини. Найчастіше зараження відбувається повітряно-крапельним або повітряно-пиловим шляхом. Але вона виділяється у зовнішнє середовище лише при "відкритій" формі туберкульозу. Туберкульозна паличка тривало зберігається у зовнішньому середовищі, в висушеній мокроті - 8-9 місяців, на сторінках книжок - 3 місяці, тощо.
Найбільш піддатливими до мікобактерії туберкульозу люди зі зниженим імунітетом. Причиною ж ослаблення імунітету може бути перевтома, погане або нераціональне харчування, стрес, наявність інших захворювань, що призводить до порушення роботи імунної системи.
Досить високий рівень ризику у курців через порушення захисної функції слизової оболонки дихальних шляхів. Високий ризик захворіти мають діти, бо їх імунна система ще не сформувалася, та люди похилого віку, через вікове послаблення імунітету.
Згідно із Законом України "Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз", дітям безкоштовно проводять обов'язкові профілактичні щеплення згідно з календарем профілактичних щеплень. Дані досліджень доводять, що таке щеплення дає досить тривалий та надійний імунітет, але на жаль не дає цілковитого захисту від захворювання.
Симптомами туберкульозу є: кашель, частіше сухий, що продовжується більше 2-3 тижнів, кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі), Підвищення температури без очевидних причин більше 5-7 днів, задуха, раптове схуднення, погіршення або відсутність апетиту, постійна слабкість, підвищена втомлюваність та пітливість.
Якщо є подібні симптоми, негайно зверніться до лікаря. Розкажіть своїм близьким про туберкульоз та необхідність його раннього лікування. Переконайте в необхідності якнайшвидшого візиту до дільничного лікаря-терапевта. Остаточний діагноз "туберкульоз" може встановити тільки лікар фтизіатр.
Згідно з чинним законодавством та відповідно до Національної програми боротьби з туберкульозом, лікування туберкульозу в Україні безкоштовне. На весь період лікування хворого за ним зберігається місце роботи. Крім того, згідно з сучасними програмами лікування, термін перебування у лікарні значно скорочено, деякі форми туберкульозу лікують у денних стаціонарах, а на певних стадіях можливо амбулаторне лікування.
Основою в попередженні туберкульозу дітей є проба Манту, у дорослих туберкульоз виявляють за допомогою флюорографії та аналізу мокротиння. Повідомте своїх батьків, членів родини, знайомих, що профілактичне обстеження сприятиме ранньому виявленню та попередження туберкульозу.
В вогнищах туберкульозу проводяться дезінфекційні заходи. Дезінфекція проводиться поточна та заключна. Дезінфекція проводиться при госпіталізації хворого, зміні житла та в інших випадках. Консультацію по проведенню дезінфекційних заходів можливо одержати у відділенні дезінфектології ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» за телефоном – (056) 726-87-08, (056) 726-87-49, а також у відділенні дезінфектології ВСП «Першотравенський міськрайонний відділ лабораторних досліджень» ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ ДСЕСУ» за телефоном 7-13-53.
Здоровий спосіб життя - необхідна умова профілактики туберкульозу. Відмовтесь від шкідливих звичок. Дотримуйтесь режиму роботи та відпочинку. Правильно харчуйтесь. Займайтесь фізичною культурою і загартовуйтесь. Дотримуйтесь особистої гігієни.
Подбайте про своє здоров’я!




В.М.Сливченко
в.о.завідувача ВСП «Першотравенський
міськрайонний відділ лабораторних
досліджень ДУ «Дніпропетровський
обласний лабораторний центр
Держсанепідслужби України»
Категория: Новости | Добавил: tvn1966 (10.03.2015)
Просмотров: 700 | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Мини-профиль
Привет: Гость

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
Погода
БЕЗОПАСНОСТЬ
ДЕРЖАВНІ СВЯТА
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Поиск
Баннер
Copyright © 2024 Сайт створено у системі uCoz