Понеділок, 21.10.2019, 14:57
Першотравенск 
Главная | Новости сайта | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории раздела
Новости города [81]
Видео [37]
Новости [131]
Юмор [9]
Видео:исполком [0]
ПОИСК ДЕТЕЙ [3]
ВЫБОРЫ 2012 [17]
ПОИСК ДЕТЕЙ

Помощь сайту
Друзья сайта

ДРІДУ НАДУ

Вакансии в сфере производства

Добавить в


My site is worth $13.02 Million.
How much is yours worth?

СТАТИСТИКА
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Кто on-line? Кто нас сегодня посетил
Главная » Статьи » Новости города

Стережіться укусів кліщів!
Щорічно у весняно-літній період спостерігається сезонна активність кліщів, чиїх укусів людині слід остерігатися під час відпочинку на природі. Кліщі є носіями інфекцій, що відносяться до групи особливо небезпечних. Ці інфекції можуть викликати таке небезпечне захворювання, як кліщовий бореліоз (хвороба Лайма).
Зараження кліщовим бореліозом відбувається при укусі інфікованим кліщем. Бореліями людину заражають дорослі іксодові кліщі. Борелії зі слиною кліща потрапляють в шкіру і протягом декількох днів розмножуються, після чого поширюються на інші ділянки шкіри і внутрішні органи (серце, головний мозок, суглоби та ін.) Борелії протягом тривалого часу (роками) можуть зберігатися в організмі людини, обумовлюючи хронічний і рецидивуючий перебіг.
Найбільш улюблене місце концентрації кліщів - це лісові стежки і доріжки із зарослими травою узбіччями. У таких місцях кліщів перебуває у кілька разів більше, ніж в самому лісі чи парку, так як кліщів привертає запах людей і тварин, що ходять по цих доріжках і стежках. Тут кліщі і підстерігають свою "здобич", причаївшись на кінцях травинок, гілочок, паличок, що стирчать вгору. Кліщ чіпляється за одяг і починає повільно переміщатися вгору, де через деякий час його виявляють вже на плечах або голові. Тому, у людей часто виникає помилкова думка про те, що кліщі на тіло падають зверху з дерев і кущів.
Кліщ надійно чіпляється за шкіру жертви своїми лапками, забезпеченими присосками і гострими кіготками, після чого впивається своїм хоботком в шкіру. Недарма існує така приказка, як «Вчепився як кліщ». Саме на лапках і хоботку кліща локалізуються збудники інфекційних захворювань.
Найчастіше кліщі присмоктуються до тих ділянок тіла, які мають тонкий шкірний покрив і хороше кровопостачання. До таких ділянок можна віднести пахвові і підколінні западини, шию, волосяну частину голови, тобто ті місця, де кліщу простіше зробити прокол в шкірі, присмоктатися, і залишитися так на деякий час непоміченим.
Відмінною рисою укусу кліща є те, що в більшості випадків сам процес укусу залишається непоміченим людиною, так як при укусі кліщ випускає в тіло людини спеціальну анестезуючу (знеболюючу) рідину. Крім того, слина кліща володіє антикоагулянтними властивостями, через що кров у місці укусу розріджується і не згортається, завдяки чому і поглинається кліщем без особливих труднощів.
Що робити, щоб не допустити укусу кліща?
Під час прогулянок на природі покривайте голову головним убором і одягайте світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла - аби легше було помітити кліщів.
Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе та своїх супутників, аби виявити кліщів. Повторіть огляд вдома. Особливо ретельно обстежте ділянки тіла, покриті волоссям.
Місце для привалів на природі звільніть від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 метрів.
Повернувшись додому, відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його. Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, потрапивши з одягу.
Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні ефективні засоби, найчастіше це - аерозолі, які відлякують кліщів.
Що робити, якщо кліщ присмоктався?
Якщо Ви виявили кліща на шкірі, негайно зверніться до найближчого медпункту або лікарні. Якщо це неможливо, видаліть його самостійно: повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини. Після видалення кліща змастіть ранку розчином йоду або спиртом. Якщо хоботок залишився, його необхідно видалити стерильною голкою.
Після видалення кліща ретельно вимийте руки з милом. А живого кліща можна доставити до ВСП «Першотравенський міськрайонний відділ лабораторних досліджень» ДУ «ДОЛЦ ДСЕСУ» (м. Першотравенськ, вул..Шкільна, 18, тел. 7-13-53) або до лабораторії особливо небезпечних інфекції відділу дослідження біологічних факторів ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» (м. Дніпропетровськ, вул. Шмідта, 26, тел. (056)770-69-20). для дослідження на інфікованність збудником кліщового бореліозу. Для цього загорніть кліща у легко зволожений медичний бинт, помістіть у поліетиленовий мішечок - в таких бинтах кліщі залишаються живими і придатними для дослідження при +4…+6° С (тобто в звичайному холодильнику) до 2 і більше місяців.
ВАЖЛИВО НЕГАЙНО ЗВЕРТАТИСЯ ДО ЛІКАРЯ-ІНФЕКЦІОНІСТА ПРИ ПОЯВІ МІГРУЮЧОЇ ЕРИТЕМИ НЕЗАЛЕЖНО ВІД САМОПОЧУТТЯ ПАЦІЄНТА, ПРИЧОМУ НАВІТЬ В ТИХ ВИПАДКАХ, КОЛИ КЛІЩ БУВ ШВИДКО ВИДАЛЕНИЙ З ПОВЕРХНІ ТІЛА.

В.М.Сливченко
В.о. завідувача ВСП «Першотравенський
міськрайонний відділ лабораторних
досліджень ДУ «Дніпропетровський
обласний лабораторний центр
Держсанепідслужби України»
Категория: Новости города | Добавил: tvn1966 (29.04.2015)
Просмотров: 488
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Мини-профиль
Привет: Гость

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
Логин:
Пароль:
Погода
БЕЗОПАСНОСТЬ
ДЕРЖАВНІ СВЯТА
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Наш аквариум
Поиск
Баннер
Copyright © 2019 Сайт створено у системі uCoz