Субота, 19.10.2019, 01:53
Першотравенск 
Главная | Новости сайта | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории раздела
Новости города [81]
Видео [37]
Новости [131]
Юмор [9]
Видео:исполком [0]
ПОИСК ДЕТЕЙ [3]
ВЫБОРЫ 2012 [17]
ПОИСК ДЕТЕЙ

Помощь сайту
Друзья сайта

ДРІДУ НАДУ

Вакансии в сфере производства

Добавить в


My site is worth $13.02 Million.
How much is yours worth?

СТАТИСТИКА
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Кто on-line? Кто нас сегодня посетил
Главная » Статьи » Новости

Поліомієліт
Поліомієліт викликає ентеровірус людини під назвою поліовірус. Дикі поліовіруси - це віруси, які зустрічаються в природі.
Поліовірус складається з генома РНК, що має протеїнову оболонку - капсид. Існує 3 серотипи дикого поліовірусу - тип 1, тип 2 і тип 3, кожен з яких має дещо інший капсидний протеїн.
У природі поліовірус типу 2 був ліквідований - останній дикий поліовірус типу 2 був зареєстрований в Індії в 1999 році.
На поточному заключному етапі ліквідації поліомієліту в ендемічних районах продовжують циркулювати лише дикі поліовіруси типу 1 і 3. Обидва віруси високо контагіозні, і обидва викликають паралітичний поліомієліт. Тип 1 є найпоширенішим штамом поліовірусу, а поширеність типу 3 є вкрай низькою.
Поліомієліт вражає, в основному, дітей віком до 5 років.
В одному з 200 випадків інфікування розвивається незворотній параліч (зазвичай ніг). 5-10% з числа таких паралізованих людей помирають через параліч дихальних м'язів.
Поки в світі залишається хоч одна інфікована дитина, ризику зараження поліомієлітом піддаються діти у всіх країнах. Нездатність ліквідувати поліомієліт в цих стійких вогнищах може призвести до того, що через 10 років у світі буде щорічно відбуватися до 200000 нових випадків захворювання.
У більшості країн завдяки глобальним зусиллям розширені потенційні можливості для боротьби з іншими інфекційними хворобами шляхом створення ефективних систем епіднагляду та імунізації.
З ліквідацією поліомієліту людство святкуватиме отримання значного глобального суспільного блага, перевагами якого будуть рівною мірою користуватися всі люди, незалежно від того, де вони живуть. Економічне моделювання показало, що ліквідація поліомієліту дозволить заощадити в найближчі 20 років, щонайменше, 40-50 мільярдів доларів США, головним чином, в країнах з низьким рівнем доходу. І, що найважливіше, успіх буде означати, що жодна дитина ніколи більше не буде страждати від жахливих довічних наслідків паралічу, викликаного поліомієлітом.
Симптоми
Поліомієліт - високоінфекційне захворювання, яке викликає вірус. Він вражає нервову систему і за лічені години може привести до загального паралічу. Вірус передається від людини людині, в основному, фекально-оральним шляхом або, рідше, через який-небудь звичайний носій інфекції (наприклад, забруднену воду або продукти харчування) і розмножується в кишечнику. Першими симптомами є лихоманка, втома, головний біль, блювота, ригідність шиї і біль у кінцівках. В одному з 200 випадків інфікування розвивається параліч (зазвичай ніг). 5-10% з числа таких паралізованих людей помирають через параліч дихальних м'язів.
Профілактика
Поліомієліт невиліковний але йому можна запобігти. Неодноразове введення поліомієлітної вакцини захищає дитину на все життя.
Розробка ефективних вакцин для профілактики паралітичного поліомієліту стала одним з найбільш великих медичних досягнень 20-го сторіччя. У результаті створення та оцінки в 2009 році бівалентної оральної поліовакцини, Глобальна ініціатива з ліквідації поліомієліту, щоб зупинити передачу поліомієліту, сьогодні налічує у арсеналі 5 різних вакцин:
Оральна поліовакцина (ОПВ);
Моновалентна оральна поліовакцина (мОПВ1 і мОПВ3);
Бівалентна оральна поліовакцина (бОПВ);
Інактивована поліовакцина (ІПВ).
Якщо в популяції вакциновано достатня кількість людей, то вірус втратить господарів і зникне. Щоб зупинити передачу і запобігти спалаху належить підтримувати високий рівень охоплення вакцинацією. Глобальна ініціатива з ліквідації поліомієліту постійно оцінює оптимальне використання різних вакцин, для профілактики паралітичного поліомієліту і припинення передачі поліовірусу в різних частинах світу.
В.о. завідувача ВСП "Першотравенський міськрайонний відділ лабораторних досліджень" ДУ "Дніпропетровський ОЛЦ ДСЕСУ" В.М.Сливченко
Категория: Новости | Добавил: tvn1966 (28.01.2016)
Просмотров: 404
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Мини-профиль
Привет: Гость

Гость, мы рады вас видеть. Пожалуйста зарегистрируйтесь или авторизуйтесь!
Логин:
Пароль:
Погода
БЕЗОПАСНОСТЬ
ДЕРЖАВНІ СВЯТА
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Наш аквариум
Поиск
Баннер
Copyright © 2019 Сайт створено у системі uCoz