ЧИ МАЮ ПРАВО ГОЛОСУВАТИ?
Право голосу на виборах до Верховної Ради України 28 жовтня 2012 року мають громадяни України, яким виповнилося 18 років. Не має права голосу громадянин, визнаний судом недієздатним. Підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці.
КОЛИ Я МОЖУ ПРОГОЛОСУВАТИ?
Голосування проводиться з 8 до 20 години без перерви.
ЯКИЙ ДОКУМЕНТ ПОТРІБНО МАТИ ІЗ СОБОЮ?
Із собою виборцю необхідно мати один із наведених нижче документів: паспорт громадянина України тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України) військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби).
ЯКОЮ Є ПРОЦЕДУРА ГОЛОСУВАННЯ?
Після пред’явлення одного з цих документів, за умови наявності громадянина у списку виборців та після того, як виборець поставить свій підпис за отримання виборчих бюлетенів у списку виборців та у визначених місцях на контрольних талонах виборчих бюлетенів, член дільничної виборчої комісії видасть виборцю 2 бюлетені.
Виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність у кабіні інших осіб. Виборець, який внаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім члена виборчої комісії, кандидата у депутати, його довіреної особи, уповноваженої особи партії, офіційного спостерігача.
Виборець може перебувати у кабіні для голосування лише протягом часу, необхідного для голосування.
У виборчому бюлетені, призначеному для голосування у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, потрібно поставити позначку (галочку, плюс або інший символ, що засвідчує волевиявлення виборця), у квадраті навпроти назви партії, за кандидатів у депутати якої голосує виборець. Можна голосувати за кандидатів у депутати лише однієї партії.
У виборчому бюлетені, призначеному для голосування в одномандатному виборчому окрузі, потрібно поставити позначку (галочку, плюс або інший символ, що засвідчує волевиявлення виборця), у квадраті навпроти прізвища кандидата у депутати, за якого голосує виборець. Можна голосувати лише за одного кандидата у депутати.
Якщо на виборчому бюлетені зроблено більше як одну позначку або не поставлено жодної позначки, то такий бюлетень вважається недійсним. У бюлетенях немає графи "проти всіх”.
|